Jei kada nors sirgote ar patyrėte traumą, kuri turėjo įtakos jūsų gebėjimui judėti ar atlikti kasdienes užduotis, gydytojas galėjo nukreipti jus pas kineziterapeutą, kad galėtumėte vėl atsistoti ant kojų. Kineziterapija, arba fizioterapija, tai darbas su pacientais, padedant jiems valdyti skausmą, pusiausvyrą, mobilumą ir motorines funkcijas.
Dauguma žmonių tam tikru gyvenimo laikotarpiu dirba su kineziterapeutu. Gali būti, kad pas jį buvote nukreiptas po automobilio avarijos, po operacijos arba dėl nugaros skausmo. Kineziterapija padės pacientams, turintiems įvairių ligų ar apribojimų.
Ką veikia kineziterapeutas?
Kineziterapeutas dirba su pacientais, kad parengtų individualias programas, skirtas kuo labiau atkurti jų funkcinius gebėjimus ir judesius. Jie yra apmokyti padėti pacientams visais gyvenimo etapais – nuo kūdikio iki senatvės – kurių funkcijoms ir judėjimui įtakos turi:
- Liga
- Sveikatos būklė
- Traumos
- Aplinkos veiksniai
- Senėjimas
- Svorio problemos
- Kiti sutrikimai
Kineziterapeutas tai pasiekia naudodamas įvairius metodus:
- skirdamas pacientui atlikti tam tikrus mankštos pratimus;
- masažuodamas raumenis;
- naudodamas raumenų stimuliavimo prietaisus;
- stimuliuoja sąnarius;
- moko tam tikros gyvenimo būdo veiklos, pavyzdžiui, vaikščioti, laikytis taisyklingos laikysenos ir pan.;
- atlieka raumenų tempimo pratimus.
Jie taiko holistinį požiūrį ir rūpinasi ne tik fiziniais, bet ir emociniais, psichologiniais ir socialiniais jūsų savijautos aspektais. Jie dirba visuose sveikatos priežiūros etapuose, įskaitant prevenciją, švietimą, intervenciją, reabilitaciją ir gydymą.
Kineziterapeuto tikslas – pagerinti jūsų gyvenimo kokybę.
Priežastys, kodėl verta kreiptis į fizioterapeutą
Yra keletas priežasčių, dėl kurių galite kreiptis į kineziterapeutą. Kartais gydytojas jus nukreips pas kineiterapeutą, norėdamas išspręsti konkrečią traumą ar būklę. Kitais atvejais jūs patys galite kreiptis į terapeutą.
Dažniausios priežastys, dėl kurių žmonės kreipiasi į kineziterapeutą:
Liga: Po ilgalaikės ligos, kuri turi įtakos judėjimui, pusiausvyrai ar motoriniams įgūdžiams, arba jos metu..
Lėtinė sveikatos būklė: Kai kurios lėtinės sveikatos būklės, pavyzdžiui, diabetas, gali turėti įtakos judėjimui ir pusiausvyrai.
Po operacijos: Po operacijos atsistoti ir judėti yra labai svarbi gijimo proceso dalis. Jei buvo pažeista tokia kūno dalis kaip ranka, koja ar nugara, kineziterapija gali padėti pacientui ją vėl atstatyti arba kompensuoti.
Sužalojimas: Kineziterapijos pagalba dažnai galima spręsti traumų, dėl kurių pacientas jaučia didelį skausmą arba negali judėti, problemas.
Senėjimas: Senstant žmonės patiria kūno pokyčių, kurie turi įtakos judėjimui ir funkcijoms. Kineziterapija gali padėti jiems susigrąžinti dalį funkcijų arba išmokyti, kaip dirbti su prarastomis funkcijomis.
Didelės sveikatos krizės: Širdies priepuolis, insultas, smegenų trauma ir kitos sveikatos krizės gali sukelti žmogui didelių sunkumų atliekant įprastas kasdienes funkcijas. Kineziterapija gali padėti pacientams susigrąžinti kai kurias arba visas funkcijas.
Geresnis fizinis darbingumas: Kineziterapija padeda pagerinti fizinį pajėgumą: sportininkai ar net tiesiog pacientai, norintys geriau sportuoti ar jaustis, gali kreiptis į fizioterapiją, kad išmoktų strategijų, kaip maksimaliai padidinti kūno pajėgumą.
Bendra savijauta: Pacientai gali pradėti kineziterapiją, norėdami kovoti su senėjimo padariniais, išmokti judrumo, sveikatos ir lankstumo įgūdžių.
Ko tikėtis pas fizioterapeutą?
Kai užsiregistruosite pas kineziterapeutą, būsite paprašytas apsirengti patogiais, laisvais drabužiais ir avėti patogią avalynę (pvz., sportinius batelius). Taip yra todėl, kad greičiausiai užsiimsite tam tikrais fiziniais judesiais.
Pirmojo susitikimo metu kineziterapeutas peržiūrės jūsų dokumentus ir surinks išsamią ligos istoriją, peržiūrės visas rentgeno nuotraukas ir kitus tyrimus. Jie užduos jums klausimų apie jūsų ligos istoriją, gyvenimo būdą ir gydomą ligą ar traumą. Svarbu, kad atsakymai būtų visiškai sąžiningi.
Tikėtina, kad jūsų paprašys vaikščioti, lankstytis ir atlikti kitas nesudėtingas užduotis, kad galėtų įvertinti jūsų fizines galimybes ir apribojimus. Tuomet su jumis aptars individualią fizinės terapijos programą.
Rašyti komentarą